Majitel genetické mutace způsobující, že bych měl být agresivní, násilnický a soupeřivý, tedy chromozomu Y (s přibývajícími roky se mi však stále častěji daří chovat jako hodná a laskavá Martina S.). Vystudovaný a posléze vyhořelý ekonom. Začínající, vyhořelý a posléze dostudovaný pedagog se specializací na informatiku. Celoživotní sportovní fanoušek, organizátor NHL fantasy. Někdejší zarputilý hráč scrabble, přičemž rivalitu už skoro beze zbytku nahradila kamarádství a přátelství. Dobrovolník se slabostí pro stařenky. Ctitel sportovních turistických koloběžek. Pokud chcete slyšet v krátkosti můj životní příběh, pusťte si Alchymistu od Marien.

V Pianetě nejdříve (možná trošku) nouzová varianta za Rosťu, který naštěstí během svého působení stihl implementovat vše, co bylo potřeba, takže jsem minulý školní rok jen vyučoval. Spadlo to na mě o rok později, když jsem se rozhodl, že opustím školu, na které jsem učil dvacet let. Vše má svou chvíli, každá věc pod nebem má svůj čas…