Projekt 19. – 22.5.2026

Tento projekt byl jeden z nejvýznamnějších v roce, protože deváťáci vyrazili na svůj závěrečný výlet, na který si šetřili po celý pobyt ve III. M. Rozhodli se pro Řecko a jako první letěli letadlem.

                  Někteří si však projekt museli oddřít. My sedmáci a osmáci jsme se nemohli flákat někde v Aténách.  V pondělí jsme měli seminář z angličtiny a dějepisu, v úterý pak češtinu. Vařící skupinka byla už v úterý na nákupu a chystala se na středeční vaření na pozemku. Vařili jsme si kotlíkový guláš.

                  Jak jsme již řekli, ve středu se vařilo na pozemku. Udělali jsme si kotlíkový guláš a připravovaly se lavičky. Klasicky se sekala tráva. Taky se sbíraly kopřivy na následné zpracování.

                  Ve čtvrtek byli na pozemku jen někteří, kteří sestavili lavičky a zasadili dýně. Ve škole se vařily kopřivy na sirup a sušily se na čaj. Taky se netradičně dělaly řízky obalované v cornflacích. Někteří pomáhali s výrobou rekvizit na Noc se spisovatelem. 

                  V pátek jsme měli angličtinu s Paulem a pomáhali jsme přestěhovat naši třídní.

Rozšířený obsah galerie je přístupný pouze přihlášeným uživatelům